Dovolená u nás

Ubytování na chatě

Chata k pronajmutí poskytuje ubytování pro 6 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje: Samostatná uzavíratelná ložnice – 2 lůžka, rozkládací gauč pro 1 – 2 lůžka, dětská postýlka.

Samostatná průchozí ložnice – 2 lůžka, možnost přenosu dětské postýlky z vedlejší ložnice.

Obývací pokoj – další možnost spaní na gauči nad rámec základních 6 lůžek.

Sociální zařízení: Samostatné splachovací WC. V tuto chvíli není dokončeno dovedení vody do objektu, pracuje se na tom. V současné kuchyňce bude do léta 2019 samostatná koupelna s vanou, umyvadlem a nejspíš také pračkou. Nejpozději v létě 2019 bude plně funkční sociální zařízení, a to s využitím pitné nebo užitkové vody. WC pak bude plně splachovací.

Vytápění: Prostory jsou vytápěny krbovými kamny v obývacím pokoji, dřevo na vytápění je k dispozici. V koupelně bude k dispozici podlahové topení nebo elektrický nástěnný radiátor, případně obojí. Průchozí ložnice je přímo nad obývacím pokojem s krbem, tedy tam je zajištěno vytápění napřímo. Do druhé ložnice budou vyvedeny průduchy pro příchod tepla. K dispozici je také elektrický radiátor pro případně dotápění (funguje také přes wifi zásuvku, je tedy možné si zavlažit již před příjezdem).

Doprava, parkování: Příjezdová cesta je asfaltová a panelová, poslední část před chatou je přírodní s kamennou drtí pro zajištění komfortního příjezdu i v případě déle trvající vlhkosti. Parkování je možné až na 3 místech přímo u chaty.

Stravování

V současnosti je v chatě menší kuchyňka s plynovým sporákem a případně Remoskou. Nejpozději v létě 2019 bude vybudována v současném skladu nová kuchyň s kuchyňskou linkou, plynovým nebo elektrickým sporákem (nejspíš také s troubou) a kompletním potřebným vybavením kuchyně. V kuchyni bude také k dispozici mikrovlnná trouba či rychlovarná konvice, jako je tomu již nyní.

Vybavení chaty

Plynový sporák, lednička s mrazákem, vysavač, žehlička a žehlící prkno, kabelová televize s maximální možnou nabídkou programů (včetně přehrávání v historii, HBO, HBO 2,HBO 3,sportovních, dětských, přírodních a jiných programů), televize, DVD přehrávač, druhý samostatný mrazák (např. pro rybáře a možnost uskladnění úlovků, nebo na sesbírané lesní plody, apod., kvůli úspoře elektřiny se zapíná pouze na vyžádání), rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, dětská postýlka, dětská jídelní židlička, dětská učící židle, venkovní posezení s ohništěm či grilem, udírna, garáž na uskladnění kol, kočárků, lyžařského vybavení, apod., bazének pro malé děti, pískoviště. Velkým plusem je přítomnost rychlého a kvalitního internetu s WiFi. Mimo zimní sezónu je možné využít bylinkový záhonek a v létě například možnost jahod přímo do pusy.. 🙂

Výlety, atrakce, zábava

Díky své poloze se jedná o místo s obrovskými možnostmi na vyžití, byť jsou některé kousek dál, ale vždy v rozumné dojezdové vzdálenosti. Jedná se celkově o Lipenskou nádrž, Lipno se svými sjezdovkami či Stezkou v korunách stromů, rozhlednu Vítkův hrádek (odsud i přímo z chaty jsou ve zcela jasných dnech vidět dokonce Alpy), zimní středisko Hochficht, běžkařské trasy a lanovou dráhu v Schönebenu, bazén s tobogánem ve Frymburku, Schwarzenberský kanál, rozsáhlé cyklostezky v okolí i podél celého Lipna, trasu Po stopách Adalberta Stiftera. K přesunu na druhou stranu Lipna a zpět je možné využít v Horní Plané nebo například ve Frymburku přívoz (mimo zimní sezónu). Dále je možnost bruslení přímo na nádrži, v zimě spousta dalších běžkařských a lyžařských středisek, v Horní Plané i v Lipně jsou půjčovny lodí, šlapadel, apod. a další vyžití. Letní kino jako další varianta pro využití volného času pak funguje v létě v Horní Plané nebo například v Černé v Pošumaví. Samostatnou kapitolou na návštěvy a výlety je Český Krumlov. Lesy nad chatou a všude v okolí je možné využít k procházkám, výletům, sběru lesních plodů a hub. Další hojně využívanou možností je pak rybaření, které je velkým lákadlem.

Možnosti koupání: vodní nádrž Lipnorybník Olšinaaquapark FrymburkChlumský rybníkkoupaliště Větřní aquapark Lipnobazén Český Krumlov.

Blízká lyžařská střediska: Lipno – Kramolín, Frymburk, Hochficht, apod.

Objekt je nekuřácký!!